Upper Mohaka Rodeo 20 January 2019


Event Name City
2nd Div Barrel Race Alison Olsen PUTARURU
  Chanelle Dickie CHRISTCHURCH
Connie O'Brien URENUI
  Ebony Labuschewski WAIPAWA
Hayley Morton TAUPO
  Hinemoa Harris-Hayes WHAKATANE
Kamari Tinirau DANNEVIRKE
  Kayla Bradey MARTINBOROUGH
Lilly Dale WAIROA
  Natasha Chambers WAIPUKURAU
Olivia Hurst ROTORUA
  Pippa Best OTANE
Ros McCullough TE AWAMUTU
  Samara Windle RAETIHI
Sonya Martin MOKAU
  Wendy Ryan BALCLUTHA
       
2nd Div Bull Ride Bailey Booth GERALDINE
  Cassidy Neustroski-Smith OPANAKE
Clifford Fogarty-Wallace GISBORNE
  Damion Ratu TURANGI
Darryl McPherson PUTARURU
  Jessie Tauariki TURANGI
Klaydyn Ward WAIPUKURAU
  Lane Whitelock HASTINGS
Leeroy Church REPOROA
  Liam Minto ONGAONGA
Luke Hurley RANGIORA
  Mana Rika ROTORUA
Max Hornblow MARTINBOROUGH
  Nathan Bosson TE PUKE
Paki Wineera TE AWAMUTU
  Ryan Parsons WAIPUKURAU
Thomas Berthelsen TE PUKE
  Tom Dickison GORE
Tristin Mallalieu TAIHAPE
   
2nd Div Rope and Tie   Chad Ormsby TIRAU
James Tauariki ROTORUA
  Jessie Tauariki TURANGI
Leeroy Church REPOROA
  Scott Tisdall MIDDLEMARCH
Shaun Tahau NAPIER
   
2nd Div Saddle Bronc   Chad Ormsby TIRAU
Darryl McPherson PUTARURU
  Hemi Collier ROTORUA
Jack Butterick MASTERTON
  Tom Dickison GORE
       
2nd Div Steer Wrestling Chad Ormsby TIRAU
  Doug Charmley WAIPAWA
Leeroy Church REPOROA
  Mana Rika ROTORUA
Paki Wineera TE AWAMUTU
  Willie Corbett TE AWAMUTU
       
Junior Barrel Race Chevi Yates TE KUITI
  Drew Tayles DANNEVIRKE
Fischer Wharerau ROTORUA
  Laree Tauariki ROTORUA
Maria Morgan-Ranui MAMAKU
  Mihikorama Kerr TE KUITI
Natavia Metekingi PAEROA
  Ngaitiaki Harris-Hayes WHAKATANE
Shay O'Brien URENUI
  Sky Sanders ALEXANDRA
Taimana Harris-Hayes WHAKATANE
  Waikiekie Kerr TE KUITI
       
Junior Calf Ride Cash Parsons WAIPUKURAU
  Koby Parsons WAIPUKURAU
Lennox Pertab MATAMATA
  Leroy Pertab MATAMATA
Link Chambers WAIPUKURAU
  Xavier Sanders ALEXANDRA
       
Junior Steer Ride Beau Armstrong WAIAU
  Chase Parsons WAIPUKURAU
Elih Long OAMARU
  Fischer Wharerau ROTORUA
Jock Chambers WAIPUKURAU
  Jonty Bellerby WAIPUKURAU
Legacy Wallace-Latoa REPOROA
  Rylee Ward WAIPUKURAU
Samuel Franklyn ROTORUA
  Xavier Sanders ALEXANDRA
Zach Dobson AUCKLAND
Team Roping
Draw Name Position
1 Scott Tisdall Header
1   Heeler
2 Anna Thomas Header
2 Shaun Thomas Heeler
3 James Tauariki Header
3 Jessie Tauariki Heeler
4 Klaydyn Ward Header
4 Kurtis Pertab Heeler
5 Lloyd Hepi Header
5 Alison Olsen Heeler
6 Melanie Church Header
6 Jayde Asher Heeler
7 Grant Henderson Header
7 Denise Henderson Heeler
8 Broc Maki Header
8 Ariana Halley Heeler
9 Darryl McPherson Header
9 Leeroy Church Heeler
10 Rylee Ward Header
10 Kevin Ward Heeler